Als je niet van oranje houdt: dit kun je dragen tijdens Koningsdag
:format(jpeg):background_color(fff)/https%3A%2F%2Fwww.nsmbl.nl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2025%2F04%2Fsubtiele-oranje-items-voor-koningsdag-.png)
Is er in jouw garderobe niets oranjes te vinden – en ben je ook niet van plan om daar verandering in te brengen? Met een subtiel accessoire in een oranje kleur ben je al snel Koningsdag-ready, dus wij geven je wat inspo.
Zo kom je wél over als een Koningsdag-liefhebber, zonder je de hele dag te irriteren aan je outfit.
Een kleine touch of orange
Of je nu gaat dansen op een festival, straatfeestjes in de stad afstruint of met een glas Aperol Spritz op het terras gaat zitten: een kleine oranje touch in je outfit hoort er stiekem een beetje bij.
Ben je absoluut geen oranje-liefhebber, maar wil je wél een beetje blenden met de resten van het publiek? Wij hebben wat tips. Want oranje hoeft – we menen dit – echt niet lelijk te zijn.
1. Draag een sjaaltje
Misschien wel de allermakkelijkste manier om een beetje oranje aan je outfit toe te voegen, is met een zijden sjaaltje. Hier kun je namelijk alle kanten mee op. Knoop ‘m om je nek, aan je tas, rond je arm of draag het als top. Kies voor een patroon met oranje details, zodat je dit sjaaltje ook nog na Koningsdag wil dragen.
2. Kies voor lichtoranje
Bij Koningsdag denk je waarschijnlijk aan feloranje items met Hollandse vlaggen van goedkope stoffen. Maar dat is niet hoe oranje altijd hoeft te zijn. Items in een zachte, lichtoranje tint zijn een stuk draagbaarder – ook wanneer het geen Koningsdag is.
NA-KD Mouwloze gesmokte top | €27,95
3. Scoor een bag charm
Makkelijk, geen grote uitgave en wél cute: een bag charm in een oranje kleur. Met deze simpele toevoeging ben je toch in Koningsdag-stijl, zonder je te ergeren aan je outfit.
& Other Stories Embellished Keychain | €29
4. Kijk door oranje glazen
Zonnebrillen met oranje glazen vind je tegenwoordig in ieder brillenassortiment. Ze passen bij elke outfit, maken je look net iets gezelliger én zijn ook nog leuk voor een upcoming festival.
Stradivarius Piloten zonnebril | €12,99
5. Drink in het oranje
En tja, ben je dan echt geen voorstander van oranje kleding of accessoires, dan kun je het ook drinken. Met deze oranje Stanley-beker weet je in ieder geval zeker dat je cava of Aperol Spritz de hele dag koud blijft – er kan namelijk een liter(!) in.
Stanley Quencher H2.O FlowState thermofles (1,18 liter) | €50
Deze Pornstar Martini to-go is perfect voor Koningsdag (en is nog oranje ook)